Salon, Wnętrza

Udekoruj swoją ścianę

Zdjęcia z wakacji, obrazy, plakaty – to prosty sposób na metamorfozę wnętrza. Wszystko zależy od naszych upodobań. Dzięki ściennym galeriom zwykły pokój nabierze charakteru. W kąciku do pracy nic nie powinno nas od niej odrywać. Nad stolikiem dobrze jest zawiesić grafiki i zdjęcia przedstawiające pejzaże w podobnej tonacji jak cały pokój. Pasuje do nich oprawiony w ramki inspirujący cytat lub zabawne powiedzenie.

Choć dawniej plakaty były kojarzone głównie z dekoracją pokoju nastolatka, dziś są małymi dziełami sztuki. Mogą być ze słynnymi budowlami, motywami kwiatowymi czy cytatami, i to zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Najlepiej dobrać do nich stonowane, nowoczesne ramy, które nie przytłoczą plakatów, a wnętrzu nadadzą elegancję.

plakaty na ścianie

Wykorzystanie fotografii to doskonały sposób na ocieplenie wnętrza. Aby jednak nadmiar zdjęć nie przytłoczył pomieszczenia, warto powiesić je w przedpokoju czy, jeśli mamy duży dom, przy schodach prowadzących na piętro. Czarno-białe fotki retro najlepiej wyglądają w minimalistycznych ramach. Na wysokości oczu wieszamy zdjęcia dla nas najcenniejsze.

Grafiki i obrazy na szkle z motywem kwiatowym przypadną do gustu każdej z nas. Uspokajają, relaksują, poprawiają humor. Powieszone nad komodą czy stolikiem tworzą spójną całość z postawionymi na nich świecami, lampami oraz roślinami. Aż chcę się tu być!

Ciekawą kompozycję stworzymy dzięki ramkom o różnych rozmiarach i barwach. Należy jednak unikać ich rozmieszczania od najmniejszej do największej. To kiepsko wygląda. Sprawdzi się gustowny pozorny chaos, np. rodzinne fotki w towarzystwie delikatnych, jak i wyrazistych grafik.